UL. H. SIENKIEWICZA (na odcinku od pomnika H. Sienkiewicza do pl. Literatów)
10:00-17:00
Stoisko promocyjno-edukacyjne Poczty Polskiej
14:00 - 20:00
Festyn dla dzieci na parkingu przed siedzibą Radia eM przy ul. H. Sienkiewicza 2 ̶ liczne konkursy z nagrodami, dmuchany zamek do skakania, basen z kulkami.
Organizator: Radio eM Kielce

PLAC LITERATÓW
10:00-17:00
Stoisko informacyjno-edukacyjne Muzeum Historii Kielc ̶ podczas warsztatów uczestnicy sprawdzą, jak działa prasa graficzna, wykonają samodzielnie odbitkę z herbem miasta. W namiocie z historyczną walizką zapoznają się z przedmiotami z minionych lat. Na najmłodszych będą czekać pamiątkowe znaczki nawiązujące do 100. rocznicy odzyskania niepodległości i układanie puzzli. Prezentacja części wystawy planszowej „Najkrótsza historia Kielc”.
Organizator: Muzeum Historii Kielc
10:00-17:00
Stoisko informacyjno-edukacyjne Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.
„Kancelaria i druk sprzed 100 lat” – spotkanie z historią niemilitarną związaną z odzyskaniem niepodległości. Uczestnicy dowiedzą się, jak wyglądały listy i dokumenty wysyłane z frontu, jak żołnierze samodzielnie tworzyli karty pocztowe, będą mogli uzyskać pamiątkowe odbitki i druki wykonane dawnymi technikami.
„Ciepło o niepodległości” – możliwość wypisania życzeń lub wykonania rysunków z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Na ich podstawie powstanie „Księga Myśli o Niepodległości”, która zostanie przekazana władzom Kielc jako jeden z elementów obchodów 100-lecia niepodległości.
Organizatorzy: Muzeum Zabawek i Zabawy, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Kielcach
10:00-17:00
Stoisko informacyjno-edukacyjne Archiwum Państwowego w Kielcach – zainteresowani będą mogli zapoznać się z profilem działalności i ofertą edukacyjną archiwum, uzyskać porady w zakresie poszukiwań genealogicznych oraz informację o miejscach przechowywania dokumentacji osobowo-płacowej.
Organizatorzy: Archiwum Państwowe w Kielcach, Świętokrzyskie Towarzystwo Genealogiczne „Świętogen”

PARK MIEJSKI IM. STANISŁAWA STASZICA
13:00-17:30
Stoiska promocyjno-informacyjne: Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, Wojewódzkiej Komendy Uzupełnień w Kielcach, 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, statyczna wystawa sprzętu wojskowego.
13:00-17:30
Stoisko Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach ̶ prezentacja działań centrum, punkt informacji o potrzebach w zakresie wolontariatu, oferty wyjazdów zagranicznych.
13:00-17:30
„Biwak harcerski” ̶ odwzorowanie prawdziwego obozu harcerskiego, atrakcje w postaci gier sprawnościowych, biegu na orientację, zabawy z chustą klanza.
Okolice stawu parkowego.
Organizator: Chorągiew Kielecka Związku Harcerstwa Polskiego im. Stefana Żeromskiego


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,