PLAC LITERATÓW
10:00-17:00
Stoisko informacyjno-edukacyjne Muzeum Historii Kielc ̶ podczas warsztatów uczestnicy sprawdzą, jak działa prasa graficzna, wykonają samodzielnie odbitkę z herbem miasta. W namiocie z historyczną walizką zapoznają się z przedmiotami z minionych lat. Na najmłodszych będą czekać pamiątkowe znaczki nawiązujące do 100. rocznicy odzyskania niepodległości i układanie puzzli. Prezentacja części wystawy planszowej „Najkrótsza historia Kielc”.
Organizator: Muzeum Historii Kielc
10:00-17:00
Stoisko informacyjno-edukacyjne Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.
„Kancelaria i druk sprzed 100 lat” – spotkanie z historią niemilitarną związaną z odzyskaniem niepodległości. Uczestnicy dowiedzą się, jak wyglądały listy i dokumenty wysyłane z frontu, jak żołnierze samodzielnie tworzyli karty pocztowe, będą mogli uzyskać pamiątkowe odbitki i druki wykonane dawnymi technikami.
„Ciepło o niepodległości” – możliwość wypisania życzeń lub wykonania rysunków z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Na ich podstawie powstanie „Księga Myśli o Niepodległości”, która zostanie przekazana władzom Kielc jako jeden z elementów obchodów 100-lecia niepodległości.
Organizatorzy: Muzeum Zabawek i Zabawy, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Kielcach
10:00-17:00
Stoisko informacyjno-edukacyjne Archiwum Państwowego w Kielcach – zainteresowani będą mogli zapoznać się z profilem działalności i ofertą edukacyjną archiwum, uzyskać porady w zakresie poszukiwań genealogicznych oraz informację o miejscach przechowywania dokumentacji osobowo-płacowej.
Organizatorzy: Archiwum Państwowe w Kielcach, Świętokrzyskie Towarzystwo Genealogiczne „Świętogen”

PLAC ARTYSTÓW
10:00-18:00
„Moc eksperymentów z Energetycznym Centrum Nauki” – edukatorzy przybliżą sylwetki polskich naukowców i wynalazców, którzy zapisali się w historii jako twórcy urządzeń ułatwiających ludziom życie, ale także angażowali się w walkę o niepodległą Polskę. Odwiedzający stoisko Energetycznego Centrum Nauki poznają też tajniki polimerów i termokurczliwości, dzięki czemu będą mogli samodzielnie wykonać patriotyczną przypinkę.
Organizator: Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego
14:00-20:00
„Letnie Studio Radia eM” – studio emisyjne stanie na pl. Artystów, skąd dziennikarze będą relacjonować wydarzenia związane ze świętem miasta. Hostessy rozdawać będą materiały reklamowe radia.
Organizator: Radio eM Kielce
15:00
Rozpoczęcie festynu „Święto Wody”.
15:00-21:50
Degustacja „kranówki” z saturatora, strefa edukacji ekologicznej.
17:35
Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego dla przedszkolaków.
17:50
Finał konkursu głównego – zadanie konkursowe polega na napisaniu krótkiego utworu literackiego (wiersza, fraszki) lub sloganu reklamowego poświęconego kieleckiej kranówce. Składanie prac konkursowych w godz. 15:00-17:00.
Organizator: „Wodociągi Kieleckie” Sp. z o.o.

KIELECKIE CENTRUM KULTURY (pl. S. Moniuszki 2B)
12:00-15:00
Happening Amazonek ̶ Stoisko informacyjne Świętokrzyskiego Klubu Amazonek przed budynkiem KCK. W pokoju udostępnionym przez KCK będzie przyjmować lekarz onkolog badający chętne kobiety.
Organizatorzy: Świętokrzyski Klub Amazonki, Kieleckie Centrum Kultury

PARK MIEJSKI IM. STANISŁAWA STASZICA
12:00-18:00
Stoiska promocyjno-informacyjne: Straży Miejskiej, Wojewódzkiej Komendy Uzupełnień w Kielcach, 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, prezentacja radiowozu i motocykla policyjnego.

KOSZARY STRZELECKIE (ul. Zamkowa 4)
16:00-18:00
Stoisko promocyjno-informacyjne przed koszarami z prezentacją działalności i historii Stowarzyszenia Związek Strzelecki Kielce, wystawa sprzętu i wyposażenia wojskowego używanego przez Związek Strzelecki, pokaz musztry w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej, strzelnica z replikami ASG.
Organizator: Związek Strzelecki Kielce im. Józefa Piłsudskiego


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,